• PIERWSZA POMOC

• W dniu 17 maja odbył się kurs pierwszej pomocy dla uczniów ubiegających się o kartę rowerową. Szkolenie prowadził ratownik medyczny Piotr Wasylik. Umiejętności szkoleniowe oraz aparycja pana Piotra sprawiły, że uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania i ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za życzliwość i poświęcenie swojego czasu uczniom SP w Kosinie.

• 14 - 16 MAJ 2024

• Dzisiejszy egzamin ósmoklasisty z języka polskiego przebiegł sprawnie i zgodnie z planem. Uczniowie wydawali się dobrze przygotowani do testu, demonstrując znajomość zagadnień gramatycznych, interpretacyjnych oraz umiejętność logicznego argumentowania. Pytania egzaminacyjne obejmowały różnorodne aspekty języka polskiego, takie jak interpretacja tekstów literackich, analiza gramatyczna oraz umiejętność wypowiedzi pisemnej. Młodzież pracowała skupiona i z zaangażowaniem, co sprzyjało efektywnemu przebiegowi egzaminu. Nauczyciele nadzorujący egzamin sprawowali pieczę nad procesem egzaminacyjnym, udzielając wsparcia i odpowiedzi na ewentualne pytania uczniów. W kolejnych dniach odbędą się jeszcze egzaminy z matematyki i języka angielskiego. Teraz pozostaje czekać na wyniki i życzyć młodzieży powodzenia w dalszej nauce.

• Tradycje garncarskie w Medyni Głogowskiej

• Dzisiaj 9 maja 2024 uczniowie klas pierwszych wyjechali na wycieczkę do Ośrodka Gancarskiego w Medyni. Po przyjeździe zostaliśmy serdecznie przywitani przez personel ośrodka, który zapewnił nam komfortowy pobyt.

Program dnia obejmował różnorodne zajęcia edukacyjne i rekreacyjne. Uczniowie mieli okazję poznać tradycje gancarstwa podczas warsztatów ceramicznych, gdzie samodzielnie mogli wykonać swoje własne gliniane dzieła. Ponadto, odbyły się spacery po okolicznych terenach, podczas których mogliśmy podziwiać urokliwe krajobrazy i naturę.

Po aktywnym dniu pełnym nowych doświadczeń, wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i gotowi do dalszych przygód.

• Dzień Kwiatów 2024

• Zorganizowany przez Samorząd Uczniowski "Dzień Kwiató", okazał się niezwykle uroczy i barwny! Kwiaty nie tylko ozdabiały nasze korytarze w formie bukietów i aranżacji, ale także zdobiły włosy uczniów oraz znalazły się na bluzkach jako wyraz radości i wspólnoty. Nie zabrakło również pięknych sukienek w kwiaty, którymi dziewczynki ubrały się na tę okazję, dodając jeszcze więcej koloru i elegancji całemu wydarzeniu. Atmosfera była pełna uśmiechów, a wydarzenie przyczyniło się do zacieśnienia więzi między uczniami i nauczycielami. Dzień Kwiatków stał się symbolem przyjaźni i wspólnych doświadczeń w naszej szkole.

• Szkoła Muzyczna Yamaha

• Kolejny raz odbyła się adycja muzyczna w ramach Szkoły Muzycznej Yamaha. Tym razem tematem zajęć były "Tańce ludowe narodowe". Uczestnicy zostali przebrani w tradycyjne stroje góralskie oraz łowickie. Podczas zajęć dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne na scenie. Atmosfera była pełna radości i entuzjazmu, a uczestnicy świetnie się bawili, tańcząc w rytm tradycyjnych melodii.