• Nowa podstrona

• Europejski Fundusz Społeczny - jeden z Funduszy Strukturalnych, który powołany został w celu wspierania wspólnotowej polityki społecznej. Finansuje on działania państw członkowskich w zakresie przeciwdziałania bezrobociu i rozwoju zasobów ludzkich. Ze środków funduszu finansowane są głównie szkolenia zawodowe, stypendia, praktyki zawodowe, doradztwo i pośrednictwo zawodowe, analizy i badania dotyczące rynku pracy itp.

W ramach projektu MEN "Pracownie komputerowe dla szkół" współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny nasza szkoła otrzymała nowe wyposażenie pracowni informatycznej z oprogramowaniem Microsoft. Było wiele warunków, które należało spełnić przed, by wziąć udział w projekcie – szkolenia dla nauczycieli, administratora pracowni, przygotowanie łącza internetowego, sali, zabezpieczeń elektrycznych, antywłamaniowych. Dnia 16.06.2007r. w szkole zainstalowano i uruchomiono nowoczesną pracownię  składająca się z 10 komputerów, skanera, drukarki, komputera przenośnego, rzutnika oraz serwera. Komputery wyposażone zostały w nagrywarki CD, DVD, 17 calowe monitory LCD.  Prace z tym związane nadzorował pan dyrektor Henryk Zięzio. Opiekunem pracowni jest pani Edyta Baran.Sprzęt jest nowoczesny, zapewniający doskonałe warunki pracy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.  Dnia 13.06.2008 zainstalowano drugą pracownię komputerową, której opiekunem jest pan Janusz Głowa. Dzięki pozyskanej pracowni nauczyciele mają możliwość wykorzystania komputera na swoich przedmiotach, efektem tego będą nowoczesne i ciekawe lekcje wychodzące naprzeciw powszechnej edukacji informatycznej społeczeństwa. Uczniowie mają do dyspozycji narzędzia umożliwiające multimedialną edukację na lekcjach przedmiotowych.
          Dzięki takim działaniom spełniony będzie główny cel EFS jakim jest :
          „budowa otwartego, opartego na wiedzy społeczeństwa poprzez zapewnienie warunków do rozwoju zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia
          i pracy”.

A uczniowie gimnazjum cieszą się nową pracownią komputerową od 28 maja 2006 roku. W tym właśnie dniu wykonawcy: Konsorcjum Bull Polska Sp. z o.o. i ABG Ster-Projekt S. A. dostarczyli, zainstalowali i zintegrowali pracownię internetową typu Microsoft w naszym gimnazjum.  Otrzymaliśmy 11 zestawów komputerowych, skaner, drukarkę laserową, przenośny komputer, wideoprojektor. Całe wyposażenie pracowni było oznaczone naklejkami z logo EFS i napisem "Pracownia współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego".

Dzięki temu projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską uczniowie szkoły poznają zasady pracy w systemie Windows XP Proffessional.

Internetowe centrum informacji multimedialnej

09.08.2006roku w naszej szkole zainstalowano Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej. Prace nadzorowali z-ca dyrektora szkoły pani Anna Borcz oraz nauczyciel bibliotekarz pani Renata Klimas. Nowe centrum, które zostało wyposażone w 4 komputery z profesjonalnym, edukacyjnym oprogramowaniem oraz urządzenie wielofunkcyjne.     Już od września 2006 roku, Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy uczniom, nauczycielom a także rodzicom. Uczniowie poszukują w Internecie informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach i poza nimi. Tworzą też własne dokumenty i prezentacje oraz korzystają z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych. Zdobywanie wiedzy tą drogą jest ciekawsze, szybsze i efektywniejsze.