Aktualności

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • 26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026. Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęły się Mszą Świętą, podczas której społeczność szkolna dziękowała za miniony rok nauki, pracy i wspólnie spędzony czas.

            Po nabożeństwie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej. Zebranych serdecznie powitała Pani Dyrektor, która podsumowała mijający rok szkolny, gratulując uczniom ich osiągnięć oraz dziękując nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

            Następnie Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz dyplomy uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, wykazali się wzorowym zachowaniem oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.

            Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się wraz ze swoimi wychowawcami do klas, gdzie odebrali świadectwa i pożegnali się przed wakacyjną przerwą.

            Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły słonecznych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód, odpoczynku i czasu spędzonego z najbliższymi.

            Życzymy wszystkim udanego letniego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu!

          • Pożegnanie Absolwentów Szkoły Podstawowej – uroczysta akademia klas siódmych

          • 25 czerwca o godzinie 13:00 uczniowie klas 7a i 7b uroczyście pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki z klas ósmych. W szkolnej akademii uczestniczyli również rodzice naszych absolwentów, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

            Uczniowie klas siódmych przygotowali piękną część artystyczną, podczas której nie zabrakło wzruszających słów, piosenek, tańców oraz symbolicznych prezentów dla ósmoklasistów. Był to wyjątkowy moment pełen wspomnień, wdzięczności i życzeń powodzenia na dalszej drodze edukacji.

            Podczas uroczystości odbyło się także uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas siódmych, którzy od nowego roku szkolnego będą pełnić zaszczytną rolę pocztu sztandarowego i kontynuować szkolne tradycje.

            Po występie klas siódmych przyszedł czas na naszych absolwentów. Ósmoklasiści również przygotowali krótkie przedstawienie, w którym z humorem i wzruszeniem wspominali lata spędzone w murach naszej szkoły. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i aktywnie angażowali się w życie szkoły.

            Była to piękna i pełna emocji uroczystość, która na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej. Wszystkim naszym Absolwentom życzymy wielu sukcesów, odwagi w realizowaniu marzeń oraz powodzenia na kolejnych etapach edukacji.

          • Przedstawienie Królewna Śnieżka w języku angielskim – klasa 5b

          • W dniu 19 czerwca uczniowie klasy 5b zaprezentowali przedstawienie „Snow White” („Królewna Śnieżka”) w języku angielskim. W spektaklu wystąpiło 22 uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Młodzi aktorzy zachwycili publiczność ciekawą interpretacją znanej baśni, barwnymi kostiumami oraz bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Każdy z uczestników miał swój udział w sukcesie przedstawienia, a wspólna praca zaowocowała niezwykle udanym występem. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Gratulujemy uczniom klasy 5b odwagi, talentu i zaangażowania oraz dziękujemy za przygotowanie pięknego spektaklu. To było wyjątkowe wydarzenie i doskonała okazja do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i sztukę. Za przygotowanie i realizację przedstawienia odpowiedzialne były panie Agnieszka RodzeńAnna Mach. Serdeczne podziękowania dla Pań z Przedszkola za pomoc w przygotowaniu pięknych dekoracji do przedstawienia. Dziękujemy!

        • Wycieczka klas V do Bałtowa
          • Wycieczka klas V do Bałtowa

          • W dniu 17 czerwca 2026 r. klasy V udały się na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Głównym celem wyjazdu była edukacja przyrodnicza oraz integracja grupy. Wizyta rozpoczęła się od spaceru po JuraParku, gdzie przewodnik przybliżył uczniom historię dinozaurów. Wielkie wrażenie na wszystkich zrobiły modele gadów naturalnej wielkości oraz seans w Prehistorycznym Oceanarium 3D. Uczniowie świetnie bawili się również w Parku rozrywki. Następnie grupa wsiadła do amerykańskiego autobusu, aby odbyć safari w Zwierzyńcu Bałtowskim i zobaczyć z bliska egzotyczne zwierzęta. Następnie uczniowie oglądali miniatury zamków z całego kraju, przy okazji słuchając ciekawostek historycznych. Dzień pełen wrażeń zakończył się wspólną zabawą terenową, pokazem ognia w wiosce czarownic Sabatówka. Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie w ciekawy sposób połączyli naukę z rekreacją i wrócili do domów z nową wiedzą oraz świetnymi wspomnieniami.

          • POKAZY CHEMICZNE

          • W naszej szkole odbyły się wyjątkowe pokazy doświadczeń chemicznych dla dzieci z oddziału zerowego. Celem zajęć było przybliżenie najmłodszym świata nauki poprzez proste, widowiskowe i bezpieczne eksperymenty. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. „balon napompowany” dzięki reakcji sody z octem, sprawdzić właściwości cieczy nienewtonowskiej oraz obserwować efektowne reakcje chemiczne z udziałem magnezu. Duże zainteresowanie wzbudziła także „lokomotywa chemiczna” z wykorzystaniem nadmanganianu potasu, a także doświadczenie „chemicznych świateł drogowych”, w którym zmieniające się barwy roztworów pokazały podstawy reakcji redoks. Pokazy spotkały się z ogromnym entuzjazmem dzieci i były doskonałą okazją do rozwijania ciekawości świata oraz pierwszych zainteresowań naukami przyrodniczymi.

          • POWIATOWE ZAWODY W PIŁKĘ NOŻNĄ

          • Dnia 17.06.2026r odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną. W kategorii klas 6 reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 2 miejsce a klas 8 trzeci stopień podium podziękowania za sportową rywalizację i wzorowe zachowanie!

        • Wycieczka do Lisiego Jaru
          • Wycieczka do Lisiego Jaru

          • Dnia 16 czerwca 2026 r. uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce do Lisiego Jaru w Malawie. Głównym punktem programu były warsztaty pt. „Leśny Survival”, podczas których dzieci poznawały zasady bezpiecznego zachowania w lesie oraz uczyły się podstaw sztuki przetrwania. Uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach praktycznych, podczas których poznawali leśną przyrodę, uczyli się orientacji w terenie oraz współpracy w grupie. Nie zabrakło także zabaw ruchowych i zadań rozwijających spostrzegawczość. Wycieczka była doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, integracji między klasami oraz aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności.

          • Sprawozdanie z Konkursu Recytatorskiego Języka Angielskiego dla klas I–IV

          • Dnia 10 czerwca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego dla uczniów klas I–IV „My favourite English poems”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, doskonalenie wymowy i umiejętności recytatorskich, a także kształtowanie pewności siebie podczas wystąpień publicznych.

            W konkursie wzięło udział 8 uczniów reprezentujących klasy I–IV. Uczestnicy prezentowali wybrane wiersze i rymowanki w języku angielskim. Występy były starannie przygotowane, a uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów, poprawną wymową oraz dużym zaangażowaniem.

            Komisja konkursowa oceniała uczestników pod względem poprawności językowej, dykcji, interpretacji utworu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury wyłoniło laureatów:

            Klasy I–II

            • I miejsce – Sebastian Mach, kl.2a
            • II miejsce – Antonina Szczepańska, kl.1a oraz Tomasz Mach, kl.2a
            • III miejsce –Krzysztof Toczek, kl.1a

            Klasy III–IV

            • I miejsce – Martyna Curzytek, kl.3a
            • II miejsce – Liliana Kubicka, kl.4a
            • III miejsce –Igor Szepański, kl.4a oraz Michał Wnęk, kl.4b

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, dostarczając zarówno uczestnikom, jak i publiczności wielu pozytywnych emocji.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom odwagi, talentu oraz zaangażowania. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu i życzymy uczestnikom dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

        • Dzielne Liski na tropach dinozaurów!
          • Dzielne Liski na tropach dinozaurów!

          • W sobotę nasze dzielne *Liski* wzięły udział w *XVI Rajdzie Zuchowym w Handzlówce*, który w tym roku odbywał się pod hasłem *„Na tropach dinozaurów”*. Podczas rajdu zuchy miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat prehistorycznych gadów, poznając wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach dinozaurów. Uczestnicy sprawdzali również swoje umiejętności podczas licznych zadań i wyzwań przygotowanych na trasie. Największym sprawdzianem była wymagająca wędrówka terenowa. Trasa nie należała do łatwych, jednak nasze Liski wykazały się wytrwałością, odwagą i doskonałą współpracą. Wszystkie zadania wykonywały z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych zuchów, które świetnie poradziły sobie z każdym wyzwaniem i po raz kolejny udowodniły, że potrafią pokonywać trudności oraz wspólnie dążyć do celu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już nie możemy doczekać się kolejnych zuchowych przygód!

        • KONKURS PIOSENKI "WITAJCIE W NASZEJ BAJCE"
          • KONKURS PIOSENKI "WITAJCIE W NASZEJ BAJCE"

          • 12 czerwca w naszej szkole zrobiło się naprawdę bajkowo! Odbył się konkurs piosenki „Witajcie w naszej bajce”, podczas którego uczniowie przenieśli nas w świat filmów i animacji.

            Na scenie można było usłyszeć hity m.in. z „Akademii Pana Kleksa”, „Pszczółki Mai”, „Pocahontas”, „Vaiany”, „Krainy Lodu” oraz „Zwierzogrodu”. Było kolorowo, muzycznie i bardzo wesoło – momentami można było odnieść wrażenie, że Elsa i spółka naprawdę pojawiły się w naszej szkole!

            Uczniowie zaprezentowali się znakomicie – śpiewali z ogromnym zaangażowaniem, a ich stroje sprawiły, że cała szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę bajek. Publiczność nie szczędziła braw, a uśmiechy nie znikały z twarzy do samego końca.

        • Kosmiczna podróż w mobilnym planetarium
          • Kosmiczna podróż w mobilnym planetarium

          • 11 czerwca naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium z Centrum Nauki Łukasiewicza. Była to wyjątkowa okazja do zdobywania wiedzy o kosmosie w niezwykle atrakcyjnej formie. Uczniowie mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych seansach astronomicznych, które przeniosły ich w fascynujący świat nauki i odkryć kosmicznych.

            W zależności od wieku uczestnicy obejrzeli seanse „Halo Ziemia”, „Poza Słońcem”, „Rosetta i Philae” oraz „Explore”. Dzięki projekcjom wyświetlanym wewnątrz kopuły planetarium uczniowie poznawali tajemnice Układu Słonecznego, odkrywali odległe zakątki Wszechświata, a także śledzili przebieg misji kosmicznych i pracy naukowców badających kosmos.

            Pokazy wzbudziły duże zainteresowanie i dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali prezentowane obrazy, zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wizyta mobilnego planetarium była doskonałym połączeniem nauki i zabawy oraz inspiracją do dalszego poznawania tajemnic otaczającego nas Wszechświata.

            Dziękujemy organizatorom za ciekawą lekcję astronomii i możliwość odbycia niezwykłej podróży w kosmos bez opuszczania murów naszej szkoły.

        • GMINNY TURNIEJ W MINI PIŁCE NOŻNEJ
          • GMINNY TURNIEJ W MINI PIŁCE NOŻNEJ

          • W dniu 09.06.2026r odbyły się zawody w mini piłkę nożną. Reprezentanci naszej Szkoły zostali mistrzami Gminy Łańcut, najlepszym strzelcem turnieju został Gabriel Cisek a najlepszym piłkarzem Oliwier Wierzbiński

          • Wizyta Księdza Arcybiskupa Adama Szala w naszej szkole

          • 1 czerwca gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Adama Szala. Wspólnie spotkaliśmy się w hali sportowej, aby uczcić Jego przybycie. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły serdecznie powitali Dostojnego Gościa, przygotowując okolicznościowy program artystyczny.

            Była to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy, rozmowy oraz refleksji nad wartościami, które pomagają budować szacunek, odpowiedzialność i wzajemną życzliwość. Ksiądz Arcybiskup skierował do społeczności szkolnej wiele ciepłych słów, zachęcając uczniów do rozwijania swoich talentów, pielęgnowania wiary oraz troski o drugiego człowieka.

            Spotkanie przebiegło w serdecznej i podniosłej atmosferze, pozostawiając uczestnikom wiele miłych wspomnień. Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za odwiedziny, wspólną modlitwę oraz poświęcony nam czas.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych