W dniu 19 marca 2022r. w Szkole Podstawowej w Głuchowie odbyły się rozgrywki w mini piłkę siatkową chłopców na szczeblu gminnym. W rozgrywkach wzięło udział 4 szkoły naszej gminy: SP Albigowa, SP Głuchów, SP Kosina i SP Sonina. Rozgrywki przeprowadzone zostały w systemie„ każdy z każdym ˮ. Szkołę Podstawową w Kosinie reprezentowało 8 chłopców w składzie:
- Bester Bartosz kl. 6a SP
- Czerak Mateusz kl. 6a SP
- Golba Patryk kl. 6a SP
- Szczepański Dawid kl. 6a SP
- Szczepański Paweł kl. 6a SP
- Szczepański Mateusz kl. 7a SP
- Cisek Alex kl. 7 b SP
- Rosół Mateusz kl. 7 b SP
Reprezentacja chłopców naszej szkoły rozegrała 3 mecze towarzyskie w których wykazała się wysokimi umiejętnościami technicznymi, wolą walki i chęcią zdobycia zwycięstwa, pokonując wszystkich przeciwników.
W klasyfikacji końcowej zawodów mini piłki siatkowej chłopców reprezentacja SP w Kosinie zdobyła I miejsce. Zawodnicy za zdobycie 1 miejsca otrzymali medale, okazały puchar i dyplom.
Dodatkowo uczeń klasy 6a SP w Kosinie Patryk Golba został „Najlepszym zawodnikiem turnieju siatkarskiegoˮ. Uczeń wykazał się największymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi w grze oraz nienaganną postawą sportową. Uczeń za wybitne osiągnięcia otrzymał indywidualnie dyplom, medal i statuetkę.
Opiekunem i nauczycielem przygotowującym uczniów do zawodów była pani Agnieszka Gut.
Zwycięskiej drużynie oraz pani Agnieszce serdecznie gratulujemy!!!