• Dzień Babci i Dziadka 2024

• Dziś w naszej szkole obchodziliśmy najcieplejsze ze wszystkich świąt: Święto Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dają swoim wnukom to, co najcenniejsze: siebie i bezgraniczną miłość. Dlatego dzisiejszy dzień jest okazją do tego, by Im dziękować.

Swoje podziękowanie kierowali ku Dziadkom uczniowie klas trzecich oraz wychowawczynie pani Ewa Pilch i pani Joanna Poradowska. Wszystkich przybyłych serdecznie powitała Pani Dyrektor Edyta Baran. Trzecioklasiści przedstawili jasełka a następnie złożyli Babciom i Dziadziom wierszowane życzenia i zaśpiewali piosenki. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i słodkie upominki przygotowane przez rodziców.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy: Sto lat!

• Zabawa choinkowa klas 1-3

• Na zakończenie nauki w I półroczu, uczniowie niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się w poniedziałek – 22 stycznia.

Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach przedstawiających księżniczki, wróżki, rycerzy, piratów i wiele innych postaci z bajek. W przerwie czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili przy muzyce popularnych przebojów.

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia to najpiękniejsze słowo świata. Uśmiech aniołów przeniesiony na ziemię.

Dziadek ma uszy, które naprawdę słuchają, ramiona, które zawsze trzymają, miłość, która nie ma końca i serce zrobione ze złota.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święta, obchodzone co roku z wielką radością i ciepłem.

W dniu 17 stycznia 2024 roku dzieci z zerówki w Domu Kultury w Kosinie celebrowały Dzień Babci i Dziadka.
            Po oficjalnym rozpoczęciu przez panią Dyrektor Edytę Baran w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale wystąpiły przedstawiając ,,Jasełka”. Nie mogło zabraknąć życzeń, piosenek oraz STO LAT dla kochanych dziadków. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie malowane obrazki oraz pudełeczko słodkości. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.
            Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• Zima, zima, zima, pada, pada śnieg!

• My się zimy nie boimy i na śniegu się bawimy! Korzystając ze sprzyjającej aury, wychodzimy, z klasą 5b na spacer, by  cieszyć się śniegiem i przy okazji  odwiedzić zabytkowy kościół filialny św. Sebastniana w Kosinie. Dzieci miały możliwość obserwowania otaczającej przyrody, nie zabrakło aniołków i bitwy na śnieżki. Wróciliśmy  do szkoły z czerwonymi nosami, mokrymi rękawiczkami i w świętnych humorze.

• „W świecie instrumentów klawiszowych”

• 15 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna „W świecie instrumentów klawiszowych”, prowadzona przez Szkołę Muzyczną YAMAHA w Rzeszowie. Zostały zaprezentowane: pianino elektroniczne, keyboard, djx itp Uczniowie mieli okazję poznać bogactwo i różnorodność prezentowanych instrumentów klawiszowych. Wysłuchali przeróżnych dźwięków i odgłosów. Audycją wszyscy byli zachwyceni i wspaniale się bawili. Dzieci bardzo żywo reagowały i czynnie uczestniczyły w spotkaniu.

• Dzień Piżamy

• Były kolorowe, z uszami, rogami i ogonkami. W paski, cętki i kropki. Pojawiły się motywy kwiatowe, bajkowe. Wachlarz odcieni i kolorów. O czym mowa? O nieodłącznym stroju każdego dużego i małego człowieka jakim jest piżama. 12 stycznia dzieci naszej szkoły spędziły dzień w wyjątkowo radosnej i miłej atmosferze. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy. Dzieciom bardzo spodobał się taki nietypowy dzień w naszej szkole. Mamy nadzieję, że zapadnie na długo w ich pamięci.

• Wyjazd na narty do Puław

• W dniu 10 stycznia 2024 r. młodzież naszej szkoły wyruszyła na stok narciarski Kiczera w Puławach w ramach akcji „NARTY DZIECIOM”.

Koordynatorem wyjazdu była p.Agnieszka Gut, a ponadto opiekę nad dziećmi sprawowała dzielnie p.Anna Mach. Warunki do jazdy były wyśmienite pomimo silnego mrozu. Część uczniów doskonaliła swoje umiejętności narciarskie, a część stawiała swoje pierwsze kroki na nartach. Całodzienny pobyt w ośrodku narciarskim połączony z nauką jazdy na nartach  to dla młodzieży świetny sposób na kształtowanie swojej sprawności fizycznej, a także charakteru i ambicji. Taki wyjazd sprzyja również integracji młodzieży, ponieważ brali w nim udział uczniowie z różnych klas. Młodzież zmęczona całodziennym pobytem na świeżym powietrzu, ale zadowolona, już planuje następny wypad na narty.

• Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie

• Realizując jedno z założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych, klasy drugie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej pt. ,,Magia Świąt”. W trakcie zajęć uczniowie poznali historię podłaźniczki, zwyczaje wigilijne oraz symbolikę ozdób choinkowych. Warsztaty były wzbogacone o gry interaktywne.