• Lekcja otwarta

• W ramach programu rządowego "Aktywna tablica", który ma na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych, w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta i spotkanie nauczycieli. 6 marca lekcję otwartą przeprowadziła Edyta Baran, nauczyciel informatyki, która zaproponowała uczniom klasy 3 programowanie robota Photon  z wykorzystaniem TIK. Uczniowie odczytywali kody, w których były zaszyfrowane polecenia dla robota. Nietrudno odgadnąć, że taki sposób pracy na lekcji bardzo spodobał się uczniom.

Po zakończeniu lekcji otwartej w ramach międzyszkolnej sieci współpracy spotkali się nauczyciele, wymieniając się doświadczeniami w zakresie wykorzystania TIK. Powstały nowe pomysły, aby dzielić się dobrymi praktykami.