• Spotkanie międzyszkolnej sieci współpracy

• W środę, 9 maja 2018r. odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli szkół podstawowych tworzących międzyszkolną sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu. Celem spotkania było szkolenie w zakresie posługiwania się tablicą interaktywną oraz narzędziem do tworzenia interaktywnych zasobów.

W spotkaniu, poza koordynatorami szkół podstawowych uczestniczących w rządowym programie „Aktywna tablica”, brali udział również inni nauczyciele pragnący rozwijać warsztat swojej pracy i wzbogacać go o narzędzia organizacji i wsparcia nauczania w sieci Internet.

Najważniejsze problemy poruszane  w czasie spotkania:
          1. Zawiązanie sieci i poznanie zasad  pracy w niej.
          2. Poznanie potrzeb i oczekiwań uczestników dotyczących udziału w międzyszkolnej sieci współpracy.
          3. Zapoznanie z zasadami publikacji dobrych praktyk.

Propozycje materiałów samokształceniowych:

1. „Sieci współpracy i samokształcenia jako nowa forma doskonalenia nauczycieli w pracy z nowymi technologiami” dostępne na https://www.ore.edu.pl/
          2. Aplikacje wspierające proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów: