Misie duże i małe, misie przytulanki, w kubraczkach, z kokardką, o niezwykle miękkim futerku odwiedziły naszą szkołę. Dziś bowiem swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji najmłodsi uczniowie i dzieci z zerówki wspólnie obchodziły święto misia. W szkolnej świetlicy obejrzały przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy trzeciej pt.: „Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka”. Uczniowie mogli także stworzyć swojego misia, przeczytać misiowe książeczki, ozdobić misie według własnego pomysłu. Nie zabrakło też misiowych pląsów i przysmaków. Było gwarnie i wesoło. Uroczystość przygotowały Panie Renata Klimas, Katarzyna Sobek i Kamila Kielar.
Dzień Pluszowego Misia 2018
Dzień Pluszowego Misia 2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Pluszowego Misia 2018.
WYWIADÓWKA
W dniu 26 listopada 2018 r. zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami według zamieszczonego harmonogramu:
Klasy 1a, 1b - spotkania indywidualne od godz. 16.00
Spotkania ogólne w klasach:
klasa 2a,2b, 3a – godz.17.00
Klasy od 4 – do 7 - godz. 17.30.
Klasa 8a i gimnazjalne – godz. 18.00
Wycieczka klasy 4c i 4d
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka klasy 4c i 4d.
Wycieczka klasy 4c i 4d
22 listopada klasy 4c i 4d, pod opieką p. Jolanty Szury, Kamili Kielar oraz Renaty Klimas, odwiedziły Muzeum Rzemiosła w Krośnie i Muzeum Lizaka w Jaśle. W krośnieńskim muzeum dzieci miały okazję dowiedzieć się czym różnią się dawne zawody od tych współczesnych oraz poznać takie, które dziś już nie istnieją. W Muzeum Lizaka natomiast uczniowie poznali historię słodyczy robionych z karmelu oraz cały proces produkcji cukierków i lizaków. Nie obyło się oczywiście bez kosztowania słodkości i stworzenia własnego, oryginalnego lizaka !
Mobilna Filharmonia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mobilna Filharmonia .
Mobilna Filharmonia
22 listopada uczniowie klas I – V i dzieci z zerówki uczestniczyły w lekcji muzycznej. Tym razem odwiedziła nas Mobilna Filharmonia. Temat zajęć a także stroje prowadzących nawiązywały do niedawno obchodzonego święta - 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przy dźwiękach znanych utworów legionowych uczniowie poznawali dęte instrumenty muzyczne, próbowali gry na puzonie i trąbce, śpiewali wraz z prowadzącymi.
Lekcja multimedialna
19 listopada klasy młodsze (0 – 3) wzięły udział w lekcji multimedialnej „Skąd są dźwięki tej piosenki?” Podczas lekcji dzieci przekonały się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie, dowiedziały się, jak wyglądały pierwsze filmy, kim jest taper i jak pracuje. Poznały, czym jest muzyka ilustracyjna i jak nagrywa się muzykę do filmu. Śpiewały piosenki do kadru z filmu „Madagaskar”, ilustrowały muzykę ruchem i tańczyły taniec hula. Następnie obejrzały film „Balerina” z piękną choreografią i wpadającą w ucho muzyką. „Balerina” to opowieść o sięganiu po marzenia, które można spełnić dzięki wytrwałości i wsparciu przyjaciół. Uroczy i zabawni bohaterowie skutecznie zarażają swoimi pasjami i uczą mądrych rzeczy na temat przyjaźni. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci bawiąc się, śpiewając i tańcząc zdobyły wiele nowych wiadomości.
Dzieciaki do rakiet
„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Zadaniem prac konkursowych jest zachęcenie innych do aktywności fizycznej i kreatywne ukazanie korzyści, jakie niesie za sobą uprawianie sportu. Prace zostały przygotowane przez uczniów szkół dokonujących zgłoszeń pod nadzorem ich nauczycieli.
CO ZROBIĆ, ABY ODDAĆ SWÓJ GŁOS NA NASZĄ SZKOŁĘ?
- Zobacz prace konkursowe, na których nasi uczniowi zachęcają innych do uprawiania sportu.
www.dzieciakidorakiet.pl ->ZESPÓŁ SZKÓŁ W KOSINIE
- Kliknij w okrągły przycisk „GŁOSUJ” pod naszym zgłoszeniem i przejdź do strony zgłoszenia.
- Oddaj swój głos na stronie zgłoszenia*
*Codziennie możesz oddać do 5 głosów. Głosowanie trwa do 18 grudnia br.
*Nie trzeba odświeżać przeglądarki, by oddać kolejny głos. Po kliknięciu w przycisk głosowania należy odczekać chwilę na załadowanie się głosu, następnie oddać kolejny.
60 zwycięzców zostanie wyłonionych w drodze głosowania internautów, 10 zaś wybiorą organizatorzy konkursu.
Nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli.
Z góry dziękujęmy
Próbna ewakuacja
Próbna ewakuacja szkoły na wypadek pożaru już za nami. Przeprowadzili ją strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Wszystko odbyło się sprawnie i szybko. Pomogły nam też nowe znaki ewakuacyjne i znajomość planu ewakuacyjnego. Po zakończeniu ewakuacji dla uczniów klas 4 – 8 odbyło się wspólne omówienie przebiegu ćwiczeń i krótkie szkolenie przeciwpożarowe.
Sto lat Niepodległa!
Stulecie odzyskania niepodległości świętowaliśmy wspólnie z całą społecznością Kosiny. Centralnym miejscem obchodów był nasz Kościół parafialny. Uroczystość zainaugurowało odśpiewanie Hymnu Państwowego. O godz.11. rozpoczęła się procesja, podczas której poświęcono i odsłonięto tablicę upamiętniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, ufundowaną przez mieszkańców oraz tablice upamiętniające posadzenie dębu "Józef" i dębu "Achilles". Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, którą odprawili ksiądz proboszcz Wiesław Twardy i ksiądz Krzysztof Szczepański. Jednym z darów ofiarowanych podczas mszy jest Jubileuszowy Kielich Mszalny, będący darem przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Kosinie z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę jako podziękowanie Panu Bogu za odzyskaną wolność. Kielich na ręce księdza proboszcza złożyli Pani dyrektor Anna Borcz i Pan Przewodniczący Rady Rodziców Janusz Bester, inicjatorzy tego przedsięwzięcia. Po zakończonej mszy odbyła się niezwykle wzruszająca akademia w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły, chóru szkolnego i chóru „Fraza”. Piękne wiersze i fragmenty prozy przeplatane były najważniejszymi dla Polaków utworami oraz popularnymi pieśniami. Montaż słowno - muzyczny oraz dekoracje przygotowały Panie: Anna Ruszel, Zofia Grad, Agnieszka Tomaszek i Teresa Wrona. Wyjątkowe święto, takie jak dziś, zdarza się raz na sto lat! Cieszmy się, że to właśnie nam dane było przeżyć tak niezwykłe wydarzenie. Sto lat, Polsko! 💯!
100 lat Niepodległa!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 100 lat Niepodległa!
Rekord dla Niepodległej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rekord dla Niepodległej.
"Rekord dla Niepodległej"
W dniu dzisiejszym nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowej akcji "Rekord dla Niepodległej" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, ogłoszonej przez minister edukacji narodowej. Celem „Rekordu dla Niepodległej” jest wspólne, jednoczesne zaśpiewanie czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów oraz nauczycieli w całej Polsce. O godzinie 11:11 wyszliśmy przed budynek szkoły i pod przewodnictwem pani dyrektor Anny Borcz wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, wszystkie cztery zwrotki. Było patriotycznie, wzruszająco, pięknie… Zwieńczeniem uroczystości było odsłonięcie tablicy upamiętniającej posadzenie dębu „Józef” w ramach akcji „100 drzew na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości”.
12 listopada - dzień wolny
12 listopada 2018 r.(poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć szkolnych. Szkoła, przedszkole, świetlica w tym dniu będą zamknięte.
Harcerze i zuchy w Bieszczadach
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Harcerze i zuchy w Bieszczadach.
Harcerze i zuchy w Bieszczadach
Korzystając z dość nietypowej jak na listopad, prawie letniej aury, harcerze i zuchy postanowili wybrać się na wędrówkę w Bieszczady.
W sobotę 4 listopada blisko 50 osobowa grupa wędrowała szlakami Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując z Przełęczy Wyżniańskiej, przez Połoninę Caryńską, aż do Ustrzyk Górnych mogliśmy podziwiać piękno jesiennych krajobrazów. Trasa naszej wędrówki - chociaż bardzo wymagająca, szczególnie dla najmłodszych harcerzy którzy i tak udowodnili że nie mają sobie równych - okazała się czasem kolejnej pięknej przygody. Po zejściu ze szlaku, przy ośrodku Caritas w Ustrzykach Górnych nabieraliśmy sił po wędrówce. Najpierw tych duchowych, uczestnicząc w Mszy świętej, a później tych fizycznych, przy wspólnym ognisku z kiełbasą na patyku.
Piękno naszej wyprawy ukazują zdjęcia, do obejrzenia których zapraszamy.
Wyjście na cmentarz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjście na cmentarz.
Wyjście Samorządu na cmentarz
W dniu 31.10.2018r. przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz w Kosinie. Uczniowie odmówili modlitwę, złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy z II wojny światowej oraz Księdza Prałata Jana Rybaka i Księdza Prałata Józefa Prajsnara.
Archiwum Aktualności