• Informacja

• Dyrekcja Zespołu Szkół w Kosinie informuje, iż do przedszkola i oddziałów zerowych zostały przyjęte wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o ich przyjęcie.

Prosimy o złożenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia, do dnia 21 kwietnia 2023 r.

POTWIERDZENIE_WOLI-2023-2024(1).doc

• Tradycje wielkanocne

• Wielkanoc tuż, tuż dlatego uczniowie klas drugich uczestniczyli dzisiaj w zajęciach w Muzeum-Zamku w Łańcucie. Tematem lekcji były Tradycje wielkanocne, jakie kultywowano na zamku w Łańcucie. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami wielkopostnymi oraz tradycjami Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego panującymi w dawnych czasach. Obejrzały przygotowane ekspozycje, podziwiały naczynia i zastawę, na której układano potrawy. Podsumowaniem zajęć były warsztaty plastyczne, podczas których wykonały wielkanocnego zajączka.

Wyjazd zorganizowały panie Ewa Pilch, Joanna Poradowska, Agnieszka Kluz i Katarzyna Sobek.

• Zwycięzcy VI Szkolnego Konkursu Warcabowego

• 27 marca zakończyły się rozgrywki VI Szkolnego Konkursu Warcabowego. W finale turnieju wzięło udział 4 zawodników, którzy rozegrali po 3 partie, grając „każdy z każdym”. Zwycięzcą okazał się Nikodem Wierzbiński z klasy 2b, który otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza Warcabowego klas 1-3. Wicemistrzem Warcabowym został Tymon Machniak z kl. 2b, trzecie miejsce otrzymał Rafał Golak z kl. 3b, czwartym finalistą był Julian Piątek z kl. 2a. W dniu dzisiejszym zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Pani Dyrektor Edyty Baran, zaś pozostali uczestnicy otrzymali małe nagrody pocieszenia. Turniej organizowały Panie Ewa Pilch i Joanna Poradowska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu - już za rok!

• Zajęcia edukacyjne w Muzeum - Zamku w Łańcucie

• Uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Muzeum - Zamku w Łańcucie. Tematem pierwszej lekcji było „Bestiarium Zamkowe”. Podczas zajęć uczniowie odszukiwali w zamkowych komnatach - na meblach, tkaninach i obrazach -  podobizny niezwykłych zwierząt oraz zdobyli o nich nowe wiadomości. Na zakończenie zajęć wykonali chińskiego smoka.

Drugie zajęcia pod tytułem „Awantura w chmurach” odbyły się w dawnej Oranżerii a obecnym Centrum Edukacji Tradycji. W czasie lekcji dzieci wiele się dowiedziały o budowie balonu, historii baloniarstwa i zasługach właściciela zamku w tej dziedzinie. Obejrzały animację lotu balonem nad zamkiem w Łańcucie. Podsumowaniem zajęć było samodzielne wykonanie makiety balonu.

Zajęcia bardzo się podobały i dostarczyły dzieciom wielu umiejętności oraz emocjonujących  wrażeń. Na pewno wybierzemy się do Zamku jeszcze nie raz!

Wyjazd zorganizowały panie Ewa Pilch i Joanna Poradowska, opiekę sprawowały również panie Agnieszka Kluz i Katarzyna Sobek.