Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki w Filharmonii.
Mikołajki w Filharmonii
- 10
MIKOŁAJKI W FILHARMONII
3 grudnia, już po raz drugi, uczniowie naszej szkoły: czwartoklasiści i szóstoklasiści uczestniczyli w koncercie Mikołajki w Filharmonii. W tym roku obejrzeli „Jezioro Łabędzie" - baletową opowieść Piotra Czajkowskiego w wykonaniu grupy artystycznej ART DANCE, z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. Oglądając najsłynniejszy balet wszechczasów uczniowie mogli zapoznać się z techniką tańca klasycznego, podziwiali bardzo ciekawą choreografię, oryginalne kostiumy i piękną muzykę. Wyjazd zorganizowała pani Agnieszka Tomaszek, opiekę sprawowały panie Zofia Buk, Zofia Grad i Agnieszka Gut.
Dzień Pluszowego Misia
26 listopada po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas najmłodszych i dzieci z zerówki zapoznały się z historią pluszowego misia a następnie obejrzały inscenizację pt.: „Kubuś Puchatek i przyjaciele uczą zachowania się przy stole”. Przedstawienie przygotowała pani Anna Ruszel a wystąpiły uczennice z klas piątych. Uczniowie z młodszego kółka teatralnego pod kierunkiem pani Joanny Poradowskiej przedstawili inscenizację ruchową piosenki „Jadą, jadą misie…” i zachęcili dzieci do wspólnej zabawy z misiami. Nie obyło się bez kosztowania misiowych przysmaków. Całość imprezy przygotowały panie: Renata Klimas i Katarzyna Sobek. Ten wesoły dzień wzbogaciły dodatkowe działania przeprowadzone w klasach min.: spotkanie z Misiem, czytanie przygód Kubusia Puchatka, kodowanie misiowego obrazka, malowanie figurek, wykonanie misiowych masek i podobizn.
Dzień Pluszowego Misia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Pluszowego Misia.
48
Złoto dla dziewcząt a srebro dla chłopców klas 7-8 w rozgrywkach piłki ręcznej na szczeblu gminnym
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Złoto dla dziewcząt a srebro dla chłopców klas 7-8 w rozgrywkach piłki ręcznej na szczeblu gminnym.
10
Złoto dla dziewcząt a srebro dla chłopców klas 7-8 w rozgrywkach piłki ręcznej na szczeblu gminnym
W dniu 16.11.2019r. w Zespole Szkół w Kraczkowej odbyły się gminne zawody dziewcząt i chłopców klas 7-8 w piłce ręcznej. W kategorii dziewcząt i chłopców w rozgrywkach uczestniczyło 4 szkoły z naszej gminy: SP Albigowa, SP Głuchów, SP Kosina i SP Kraczkowa. Rozgrywki przeprowadzono w systemie „każdy z każdym”.
Reprezentacja dziewcząt SP w Kosinie we wszystkich meczach odniosła zwycięstwo i dzięki temu uplasowała się na I miejscu w rozgrywkach! Skład reprezentacji dziewcząt:
- Bróż Barbara kl. 8 b 6. Molenda Andżelika kl. 8 a
- Cios Emilia kl. 8 a 7. Opalińska Emilia kl. 8 b
- Czerak Natalia kl. 7 b 8. Pelc Klaudia kl. 8 b
- Kruk Aleksandra kl. 8 b 9. Ryczek Marlena kl. 8 b
- Markowicz Karolina kl. 8 a 10. Rzepka Karolina kl. 8 b
Reprezentacja chłopców SP w Kosinie wygrała dwa mecze z SP Głuchów i SP Kraczkowa, natomiast w meczu z SP Albigowa odniosła porażkę, zajmując II miejsce. Skład reprezentacji chłopców:
- Kiełbasa Dominik kl. 7 b 6. Puczkowski Szymon kl. 8 a
- Markowicz Michał kl. 7 b 7. Rak Jakub kl. 7 b
- Markowicz Sebastian kl. 7 b 8. Szczepański Jan kl. 8 a
- Pelc Karol kl. 7 b 9. Tomaszek Bartosz kl. 8 b
- Piekarz Bartosz kl. 8 a 10. Wierzbiński Kamil kl. 7 b
Dodatkowo indywidualne wyróżnienie dla uczennicy kl. 8a Karoliny Markowicz – tytuł „Najlepszej zawodniczki turnieju piłki ręcznej”. Uczennica otrzymała dyplom, medal i statuetkę „Najlepszej szczypiornistki”. Karolina łącznie w całym turnieju strzeliła 12 bramek.
Opiekunami naszych „medalowych drużyn” są pani Agnieszka Gut i pan Marek Słysz. Brawo!!! Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!
Kreatywne Cyberludki - rozwijanie kompetencji informatycznych - programowanie i kodowanie w klasach drugich
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kreatywne Cyberludki - rozwijanie kompetencji informatycznych - programowanie i kodowanie w klasach drugich.
9
Dlaczego liście są kolorowe i nie ma liści niebieskich - Tropiciele Przyrody z klas 3
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dlaczego liście są kolorowe i nie ma liści niebieskich - Tropiciele Przyrody z klas 3.
9
Narodowe Święto Niepodległości
8 listopada 2019 r. cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z panią dyrektor Anną Borcz i panią Alicją Jakielaszek złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą naszego patrona pułkownika Leopolda Lisa-Kulę.
W tym roku świętowaliśmy pod hasłem: Rozśpiewany 11 listopada. Taka też była nasza uroczystość – wzięliśmy udział w akcji #SzkołaDoHymnu i o symbolicznej godz. 11:11 razem odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Strofy Mazurka Dąbrowskiego gromko niosły się po sali i korytarzach naszej szkoły. Ponadto wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali się do wykonania pieśni legionowych oraz Rapsodu o pułkowniku Lisie – Kuli pod batutą pani Agnieszki Tomaszek. Uroczystość wzbogaciły strofy poezji i prozy zaprezentowane przez uczniów przygotowanych przez panie: Katarzynę Bielak i Zofię Grad.
Narodowe Święto Niepodległości 2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Święto Niepodległości 2019.
79
#SzkołaDo Hymnu
8 listopada 2019 r. nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godz. 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z wielu placówek w kraju i za granicą.
Konkurs "Tajemnice Różańca"
W październiku w klasach od I - IV szkoły podstawowej w Kosinie, został zorganizowany konkurs pt.: "Tajemnice Różańca". Miał on za zadanie popularyzację wśród dzieci modlitwy różańcowej. Spośród wielu prac zostali wyłonieni laureaci, których prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej w holu szkoły. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały atrakcyjne nagrody. Organizatorami konkursy byli: pani Jolanta Kuźniar i ks. Krzysztof Koniuszy.
„Październikowy Różaniec"
W październiku w klasie II a została przeprowadzona lekcja „Październikowy Różaniec" mająca na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży modlitwy różańcowej, zapoznanie dzieci z tajemnicami różańca oraz zachęcanie dzieci do modlitwy różańcowej. Połączona ona została z wyklejaniem Różańca Świętego z plasteliny oraz opowiadaniem dzieciom o Objawieniach w Fatimie i wezwaniu Maryi do codziennej modlitwy Różańcowej. Zajęcia prowadziła pani Jolanta Kuźniar.
Wywiadówka- zebranie Rady Rodziców - spotkania z wychowawcami
Zapraszamy na zebranie Rady Rodziców przedstawicieli poszczególnmych klas, które odbędzie się 13 listopada 2019 roku o godz. 17.00 w sali nr 15, na parterze.
Spotkania z wychowawcami odbędą się w dniu 13.11.2019 r. (środa) według harmonogramu. Wyjątkowo rodziców uczniów klasy 1a zapraszamy 14 listopada (czwartek).
Pamiętamy o poległych za ojczyznę
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pamiętamy o poległych za ojczyznę.
7
Pamiętamy o poległych za Ojczyznę
W dniu 30.10.2019r. przedstawiciele Samorządu szkolnego, klasa 7b oraz opiekunowie Samorządu udali się na cmentarz aby uczcić pamięć żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy a takze ks. Prałata Jana Rybaka i ks. Józefa Praisnara. Takie nawiedzenie cmentarza jest już tradycją naszej szkoły. Chcemy pamiętać o bohaterach naszej Małej Ojczyzny.
mLegitymacja
Miło nam poinformować, że nasza Szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Już teraz na wniosek rodziców ucznia, Szkoła może wydać elektroniczną wersję tradycyjnej, papierowej legitymacji.
Informacje oraz wniosek znajdują się w zakładce Uczniowie i Rodzice -> mLegitymacja.
mLegitymacja szkolna to bezpieczne, trudne do podrobienia narzędzie, umożliwiające weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w jej papierowej wersji.
Można ją zweryfikować wizualnie – posiada takie zabezpieczenia jak hologram i animowana flaga. Dodatkowo, w przypadku wątpliwości, można wykorzystać ogólnodostępną aplikację mWeryfikator, która sprawdzi nie tylko autentyczność dokumentu, ale także fakt czy dokument nie został zastrzeżony w szkole (w przypadku np. zagubienia telefonu).
mLegitymacja szkolna, identycznie jak papierowa wersja dokumentu, poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom, zniżek. Uczniowie mogą z niej korzystać w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów. Nie tylko w trakcie kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina.
Co jest w środku?
W mLegitymacji zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w „tradycyjnych” dokumentach:
- imię i nazwisko ucznia,
- numer legitymacji,
- datę wydania,
- termin ważności,
- status użytkownika (uczeń),
- datę urodzenia,
- PESEL,
- adres zamieszkania,
- nazwę i adres szkoły.
Aby uruchomić mLegitymację uczniowie muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.
mLegitymacje szkolne mogą być wydawane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.
Koordynator projektu: Edyta Baran
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 939 ze zm) – § 3 ust. 1a, § 24.
Pasowanie na ucznia 2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na ucznia 2019.
385
Lekcja przyrody
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja przyrody.
22
Lekcja przyrody
22 października uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami: E. Pilch i J. Poradowską w ramach edukacji przyrodniczej poznawali zwierzęta hodowlane w gospodarstwie państwa Alicji i Pawła Bestrów. Oprócz walorów edukacyjnych zajęcia obfitowały w niespodzianki przygotowane przez rodziców oraz zabawy terenowe. Dzieci zajadały jesienne przysmaki z ogniska: pieczone ziemniaki i kiełbaski oraz przygotowaną przez babcie szarlotkę. Dziękujemy naszym gospodarzom za wspaniałe przyjęcie uczniów, a mamom: pani Magdalenie Markowicz, pani Katarzynie Bester i pani Halinie Łuksik za zaangażowanie, pomoc i udział w naszej lekcji w plenerze.
Archiwum Aktualności