• Od tabliczki glinianej do książki elektronicznej czyli lekcje biblioteczne w naszej szkole

•       Dnia 30 października 2023 roku w klasie 5A i 4B odbyły się lekcje biblioteczne prowadzone przez panią Ewę Chudzik z Biblioteki Pedagogicznej w Łańcucie.  Celem lekcji było zapoznanie uczniów z historią książki i rozwojem pisma. Pani Ewa w przystępny sposób opowiedziała , jak powstało pismo, na jakie okresy dzielimy historię książki, czym rożni się inkunabuł od starodruku, kto i kiedy wynalazł druk. Mieliśmy sposobność przyjrzeć się różnym rodzajom papieru. Największe zainteresowanie wzbudził papirus i papier czerpany. Uczniowie mieli możliwość nie tylko przyjrzeć się eksponatom, ale także dotknąć i poczuć ich fakturę. Dużo radości przysporzyło uczniom poszukiwanie filigranu Zamku w Łańcucie na papierze czerpanym. Na koniec każdy uczeń otrzymał ozdobny inicjał swojego imienia do pokolorowania. Mamy nadzieję, że pani Ewa odwiedzi naszą szkołę ponownie, aby opowiadać o książkach i piśmiennictwie.

• Konkurs "Ozdoba choinkowa w stylu retro".

• W tym konkursie uczniowie wykonują wspólnie z rodzicami lub dziadkami własnoręczną ozdobę choinkową, nawiązującą stylistyką do dzieciństwa rodziców bądź dziadków. Gorąco zapraszamy do udziału klasy I-III oraz IV -VIII. Prace należy przynosić do p. Agnieszki Muchy i p. Anny Litwińskiej.