• Koncert Noworoczny i Szkolne Jasełka

• 12 stycznia w naszej szkole odbył się wspaniały Koncert Noworoczny, podczas którego wystawiono Szkolne Jasełka oraz uczniowie zaprezentowali swoje talenty. Widowisko miało dwie odsłony: przedpołudniową i wieczorną. Przed południem do szkoły przybył pan Wójt Jakub Czarnota, który wygłosił pogadankę o zachowaniu bezpieczeństwa oraz przedstawiciele OSP Kosina, którzy rozdawali opaski odblaskowe. Wieczorem uczniowie wystąpili przed rodzicami, którzy licznie przybyli do szkoły. Na początku Pani Dyrektor Edyta Baran serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych i zaprosiła do obejrzenia Koncertu. Nasi uczniowie pięknie przedstawili Jasełka, wspaniale zaprezentowali  talenty wokalne, muzyczne i taneczne, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ten niezwykły i wzruszający koncert przygotowała pani wicedyrektor Zofia Grad oraz panie: Alicja Jakielaszek, Magdalena Piekarz, Ewa Pilch, Joanna Poradowska, Justyna Wyczarska i pan Marek Słysz.

• Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia

• Dnia 11 stycznia 2023 roku o godz. 16:00 odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadzia przygotowane przez wychowawczynie panią Monikę Mach i panią Ewę Sowę oraz uczniów klas 3a i 3b naszej szkoły. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przez panią Dyrektor Edytę Baran, licznie przybyli dziadkowie mogli podziwiać talenty recytatorskie oraz wokalne swoich wnuczek i wnuków. Występy dzieci zakończyło wręczenie własnoręcznie przygotowanych prezentów i słodkich upominków. Mamy nadzieję, że tych wiele radosnych i wzruszających chwil na długi czas pozostanie w pamięci kochanych Babć i Dziadków.

• Złoto dla dziewcząt Szkoły Podstawowej w Kosinie!

• W dniu 10 grudnia 2022r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraczkowej odbyły się rozgrywki w mini piłkę ręczną dziewcząt na szczeblu gminnym. W rozgrywkach wzięło udział 5 szkół naszej gminy: SP Albigowa, SP Głuchów, SP Handzlówka, SP Kosina i SP Kraczkowa. Rozgrywki przeprowadzone zostały w systemie„ każdy z każdym ˮ.

Szkołę  Podstawową w Kosinie reprezentowało 10 dziewcząt w składzie:

1. Jędrzejak Karolina kl. 6a SP
            2. Pieniążek Natalia kl. 6a SP
            3. Ryznar Antonina kl. 6a SP
            4. Rzepka Daria kl. 6a  SP
            5. Tomaszek Maja kl. 6a SP
            6. Gurak Aleksandra kl. 6b SP
            7. Olechowska Amelia kl. 6b SP
            8. Szczepańska Emilia kl. 6b SP
            9. Filip Emilia kl. 4a SP
            10. Peszek Amelia kl. 4a SP

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły rozegrała 4 mecze. W klasyfikacji końcowej reprezentacja dziewcząt SP w Kosinie zajęła I miejsce i otrzymała medale, okazały puchar i dyplom. Dodatkowo uczennica klasy 6b Aleksandra Gurak została „Najlepszą zawodniczką turnieju piłki ręcznej", natomiast uczennica klasy 6a Natalia Pieniążek została „Najlepszą rozgrywającą turnieju piłki ręcznejˮ. Uczennice wykazały się największymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi w grze, nienaganną  postawą sportową oraz wolą walki. Obydwie uczennica za wybitne osiągnięcia otrzymały indywidualnie dyplomy, medale i statuetki. Gratulacje!!!

Opiekunem i nauczycielem przygotowującym uczennice do zawodów była pani Agnieszka Gut.

• Bal Karnawałowy 2023

• 4 stycznia 2023r. odbył się w naszej szkole tradycyjny Bal Karnawałowy. Najwcześniej rozpoczęli zabawę uczniowie klas 1 - 3 i dzieci z oddziałów zerowych. W efektownych strojach i wyśmienitych humorach wszyscy doskonale bawili się przy muzycznych rytmach w wykonaniu członków Szkoły Muzycznej YAMAHA. Nie zabrakło zabawnych konkursów, radosnych pląsów i popisów tanecznych.

W godzinach wieczornych w Balu Karnawałowym uczestniczyli uczniowie klas starszych, którzy bawili się przy muzyce z didżejem. Wszystkim dopisywał wesoły nastrój, a zabawa była świetna. O tradycyjny poczęstunek  dla dzieci i młodzieży zadbali rodzice.

Cieszymy się, że po przerwie spowodowanej ograniczeniami sanitarnymi, cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu.