Dnia 7 czerwca br. klasy 4a i 4b wraz z wychowawczyniami panią Zofią Buk i panią Agnieszką Muchą oraz panią Jolantą Szurą udały się na wycieczkę do „Centrum Bajki” w Pacanowie, gdzie przywitał ich Koziołek Matołek. Czwartoklasiści zwiedzili wystawę oraz ekspozycję „Bajkowy Świat”. Jechali magicznym pociągiem, który przeniósł ich do świata podwodnego i powietrznego. Podczas pobytu w Tajemniczym Ogrodzie zobaczyli kwiat paproci. Mamy nadzieję, że spełni on najskrytsze marzenia uczestników wycieczki. Uczniowie spotkali smoka, zobaczyli postacie z ulubionych bajek i baśni. Mogli przyjrzeć się piegom Pana Kleksa. Obejrzeli spektakl marionetek „Mała Syrenka”. Zwieńczeniem wspaniałej wycieczki była wizyta w Parku Akademia Bajki, w którym czekało na nich wiele atrakcji na placu zabaw oraz zobaczyli Zwierzyniec z alpakami, kucami, kozami oraz różnorodnymi ptakami. W dobrych nastrojach uczniowie wrócili do Kosiny.
WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO KRAINY KOZIOŁKA MATOŁKA
- 23
Złoty medal dla drużyny chłopców klas 7-8.
12.06.2023 podczas finału powiatu w piłce nożnej chłopców klas 7-8, drużyna z Kosiny zdobyła 1 miejsce odnosząc 2 zwycięstwa nad Żołynią i Krzemienicą oraz remisując z Łańcutem. Skład zespołu: Alex Cisek, Mateusz Rosół, Szymon Preis, Patryk Golba, Dawid Szczepański, Paweł Szczepański, Mateusz Szczepański, Eryk Tomaszek. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa. Brawo!!!
Wycieczka klas trzecich do Sandomierza
- 18
Dnia 7 czerwca 2023 r. dzieci z klasy 3a i 3b wyjechały wraz z rodzicami i ks. Krzysztofem Szczepańskim na pokomunijną wycieczkę do Sandomierza. Uczniowie wzięli udział we mszy świętej w kaplicy Diecezjalnego Centrum Kultury, Edukacji i Formacji Chrześcijańskiej “Quo Vadis”, którego dyrektorem jest nasz krajan - ks. Józef Szczepański. Dziękczynnej mszy świętej przewodniczył ksiądz katecheta Krzysztof Szczepański. Podczas pobytu w Sandomierzu dzieci zwiedziły wiele ciekawych miejsc m.in. Kamienicę Oleśnickich, Katedrę, kościół św. Jakuba, kościół św. Pawła, wąwóz św. Jadwigi, rynek główny, Ucho Igielne, Świat Ojca Mateusza oraz Bramę Opatowską. Uczestnicy wycieczki wzięli również udział w rejsie statkiem po Wiśle. Na zakończenie zorganizowano ognisko i dzieci spędziły czas bawiąc się na świeżym powietrzu. Szczęśliwi uczniowie wrócili zadowoleni z mnóstwem wspomnień po całym dniu wrażeń.
Mistrz tabliczki mnożenia klas III
W ostatnim tygodniu maja 2023 r. uczniowie klasy 3a i 3b wzięli udział w konkursie "Mistrz tabliczki mnożenia". Po kilku konkurencjach zostali wyłonieni zwycięzcy - najlepsi i najbardziej odporni na presję czasu uczniowie:
W klasie 3a mistrzem została Laura Bester, wicemistrzem Maja Wacnik, a III miejsce zdobył Bartosz Tyrka.
W klasie 3b I miejsce - Mikołaj Ustrzyński, II miejsce Rafał Golak, III miejsce Ignacy Koralewicz.
Gratulujemy!!!
Zapraszamy na rajd rowerowy
Rodzina to jest siła, wie o tym każdy z nas, Rodzina to jest siła, co drzemie w każdym z nas!
- 77
" Kochana Mamo, kochany Tato
dzisiaj dziękować chcemy wam za to,
że nas kochacie, że o nas dbacie
i wszystkie psoty nam wybaczacie!..."6 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Rodziny. Na tę uroczystość zostali zaproszeni członkowie rodzin uczniów klas drugich oraz Pani Dyrektor Edyta Baran i Pani Wicedyrektor Zofia Grad. Drugoklasiści zaprezentowali dla swoich bliskich program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Przedstawienie było pełne energii i radości, nie zabrakło także wyrazów wdzięczności dla rodziców. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim gościom pamiątkowe upominki. Atrakcją spotkania był wspólny taniec dzieci i rodziców, można było także uwiecznić się na fotografii w wesołej fotobudce. Ostatnim punktem programu były zabawy dzieci z animatorem oraz malowanie twarzy. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze a rada klasowa rodziców zadbała o poczęstunek dla wszystkich gości. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas, pani Ewa Pilch i pani Joanna Poradowska.
Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka
- 15
Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli wspaniałe przedstawienie pt: „Rzepka”. Sztukę teatralną wystawili najlepsi aktorzy. Swoje niezaprzeczalne talenty aktorskie zaprezentowały Panie z Przedszkola w Kosinie. Świetnie przygotowana aranżacja, scenografia, kostiumy i muzyka sprawiły, że uśmiech nie schodził z twarzy młodych widzów. Pomimo doskonałej charakteryzacji dzieci bezbłędnie rozpoznały panią Paulinkę, panią Martę, panią Kasię, panią Anię, panią Bernadkę, panią Kasię, panią Madzię, panią Bernadkę, panią Albinkę i panią Anię. Narratorem była pani Basia. Aktorki otrzymały ogromną porcję braw i gratulacje za wspaniały występ. Brawa dla Pań!!!
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych są już za nami. Konkursy skierowane były do całej społeczności szkolnej, od najmłodszych po najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej w Kosinie.
Klasy 1-3 wzięły udział w konkursie językowo – plastycznym ”PICTIONARY”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić wybrane słowo w języku angielskim za pomocą obrazu przy użyciu dowolnej techniki plastycznej. Przygotowane prace były bardzo pomysłowe :) Komisja konkursowa oceniła wszystkie prace biorąc pod uwagę poprawność językową, zgodność pracy z tematyką konkursu, pomysłowość, oryginalność, estetykę wykonania pracy oraz samodzielność. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Emilia Łuksik, 3a
II miejsce Marlena Mach, 3b
III miejsce Martyna Malita, 1b
wyróżnienia Amelia Cwynar 3b, Aleksandra Flejszar 2a, Natalia Kruk 2a
Nagrodą za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca jest ocena celująca oraz drobny upominek, natomiast ocena bardzo dobra za wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymają też dyplomy pamiątkowe.
Klasy 4-8 wzięły udział również w konkursie projektów, dotyczącym strojów narodowych z krajów anglojęzycznych (klasy 4-6) i niemieckojęzycznych (klasy 7 i 8).
Nagrodą za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca jest ocena celująca, natomiast ocena bardzo dobra za wyróżnienie.
Wyniki przedstawiają się następująco:
KLASY 4-6
I miejsce Julia Młynek, Maja Rupar klasa 4b
II miejsce Maja Tomaszek, Gabriela Dudzic, klasa 6a
III miejsce Marlena Pierwoła, Julia Markowicz, Milena Kusz, klasa 4a
Wyróżnienie Michał Noga, Kornelia Kowal, Martyna Mucha, klasa 4b
Mateusz Baj, Alicja Szczepańska, Amelia Peszek, klasa 4a
Wiktoria Kędziora, Milena Dąbek, Julia Łuksik, klasa 5a
KLASY 7-8
I miejsce Oliwia Ustrzyńska, klasa 8c
Wyróżnienie Dominik Szczepański, klasa 8a
Hubert Nykiel, klasa 8a
W piątek 19 maja odbyła się zabawa pod hasłem: ZNAJDŹ- ZESKANUJ – ROZWIĄŻ! Zasady były bardzo proste: wcześniej należało pobrać bezpłatną aplikację na swój telefon do skanowania kodów QR a w dzień zabawy uczniowie musieli znaleźć ukryty w różnych miejscach w szkole kod QR pod którym znajdowało się ukryte pytanie, odpowiedzieć na wszystkie pytania i oddać kartkę z gotowymi odpowiedziami p. Alicji Kuźniar lub p. Agnieszce Rodzeń. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Poza możliwością swobodnego korzystania z telefonu w szkole przez kilka godzin, uczniowie mogli pozwiedzać i poznać różne zakamarki szkoły. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy 8d – Patrycja Golenia, Jakub Olbrycht ,Ela Słupek oraz Kamil Kruk z klasy 5b.
Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!
Dzień Dziecka
Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego
63
.
Dzień kolorów
- 19
W dniu 29 maja w naszej szkole odbył się dzień tematyczny „ Dzień kolorów”. Każda klasa wcześniej wylosowała sobie kolor ubrania. Uczniowie biorący udział w zabawie ubrani byli w kolorowe dresówki, koszulki, bluzy a nawet skarpety były kolorystycznie dobrane.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę kolorami.
Sukces klasy 2b
W dniu 29 maja w WDK-u w Rzeszowie odbył się finał XXV Wojewódzkich Małych Form Teatralnych „Bajkowisko” pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Kuratora oświaty. Spośród 145 uczniów jury nagrodziło w kategorii: inscenizacja „Smerfy” otrzymały wyróżnienie, ze szczególną rolą Gargamela dla Nikodema Wierzbińskiego. W kategorii piosenka uczennice z kl. 2b Zuzia Machniak i Hania Szczepańska zdobyły II miejsce, (1 miejsca nie przyznano). Dziewczynki bardzo czysto intonacyjnie i z pełnym wdziękiem zaśpiewały piosenkę „Moja klasa 3 a”. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, a pani Joanna Poradowska podziękowania. Na koniec ze względu na okrągły jubileusz „Bajkowiska” na scenę wwieziono olbrzymi tort z petardą, którym zostali poczęstowani wszyscy laureaci konkursu.
Gratulacje dla klasy 2b i pani Joanny Poradowskiej!
Wycieczka klas drugich do Zamościa i na Roztocze
Nowa galeria Wycieczka klas drugich do Zamościa i na Roztocze została dodana do albumu fotograficznego
95
Wycieczka klas drugich do Zamościa i na Roztocze
22 maja 2023r. uczniowie klas drugich wyruszyli na wycieczkę do Zamościa i na Roztocze współfinansowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”. Celem wyjazdu było zapoznanie z walorami kulturowymi Zamościa i Zwierzyńca oraz osobliwościami przyrody Roztocza (Szumy nad Tanwią, Kamieniołom w Józefowie).
Pierwszym miejscem, które odwiedzili uczniowie był Zamość, miasto wpisane współcześnie na światową listę dziedzictwa UNESCO. Dzieci zapoznały się z historią miasta i postacią jego założyciela. Najpierw zwiedziły bastiony murów obronnych, następnie podziwiały zamojski rynek, kolorowe kamienice oraz piękny ratusz, potem obejrzały najciekawsze miejsca miasta, przechodząc przez wszystkie jego bramy. Dużą atrakcją było także wysłuchanie hejnału granego z wieży ratuszowej na trzy strony świata. Wędrując po Zamościu, uczniowie w sposób praktyczny odkrywali ślady historii.
Drugim punktem programu była wizyta w ZOO. Spacerując po alejkach, drugoklasiści obserwowali okazy zwierząt – ponad 2500 przedstawicieli różnych gatunków z różnych kontynentów. Pobyt w ZOO umożliwił uczniom bliższe poznanie różnorodności otaczającego świata oraz pogłębił ich świadomość ekologiczną.
Kolejnym miejscem na trasie wycieczki był Zwierzyniec, jeden z najczęściej odwiedzanych ośrodków na Roztoczu. W Zwierzyńcu uczniowie obejrzeli najbardziej znany zabytek: przepięknie położony kościół świętego Jana Nepomucena "Na wyspie", spacerowali także po parku, podziwiając otaczającą przyrodę.
Następnie w Józefowie dzieci zobaczyły okazały Kamieniołom Babia Dolina. Wchodziły na ponad 18-metrową kamienną basztę widokową z tarasem, z której roztacza się widok na Roztocze i Puszczę Solską.
Ostatnim etapem wyjazdu był Rezerwat „Nad Tanwią”. Wędrując szlakiem turystycznym i ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną „Nad Tanwią” uczniowie poznawali przyrodę Roztocza. Główną atrakcją wędrówki były 24 progi skalne, tworzące malownicze wodospady. Pokonanie tej trasy było nie lada wyczynem, ale wszystkim drugoklasistom wystarczyło energii. Była to niezwykła lekcja przyrody, która wzbogaciła ich o nowe przeżycia i doświadczenia, poszerzyła wiadomości dzieci o przyrodzie ojczystej i sposobach jej ochrony.
Program dnia był bardzo bogaty, ale został zrealizowany w stu procentach. Zmęczeni i pełni wrażeń uczniowie klas drugich wieczorem wrócili do domów.
Wyjazd na Roztocze był urozmaiceniem procesu edukacyjnego, umożliwił dzieciom poznawanie naszej ojczyzny, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Stworzył uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Wszystkie założone w ramach programu „Poznaj Polskę” cele wycieczki zostały zrealizowane.
Wycieczkę zorganizowały panie: Ewa Pilch i Joanna Poradowska wraz z paniami: Agnieszką Kluz i Katarzyną Sobek.
Egzamin Ósmoklasisty 2023
W dniach od 23 do 25 maja odbywa się Egzamin Ósmoklasisty.
W tych dniach nie ma zajęć dydaktycznych, zorganizowano zajęcia wychowawczo - opiekuńcze w świetlicy szkolnej od godz. 6.15.
Ze względów bezpieczeństwa otwarte będzie tylko wejście główne.
W zaczarowanej krainie Smerfów
- 43
W naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-5 obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu wszystkich uczniów klasy 2b. Mali artyści wcielili się w role Smerfów, czarownicy Hogaty oraz Gargamela, któremu towarzyszył wierny kot Klakier. Przedstawienie pełne było zwrotów akcji. „Straszny” Gargamel jak zwykle polował na Smerfy i poprosił o pomoc Hogatę.
Przed oczami widzów toczyła się walka dobra ze złem. Papa Smerf uratował po raz kolejny swoich przyjaciół z rąk Gargamela. Matrymonialne plany Hogaty zostały zniweczone, a Garguś znowu może spokojnie polować na te „niebieskie paskudztwa”. Humorystyczne dialogi oraz piosenki śmieszyły nie tylko młodych odbiorców. Spektakl obejrzeli również rodzice, którzy byli pod wrażeniem gry aktorskiej swoich pociech i oprawy artystycznej. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem, mali widzowie przeżywali razem z bohaterami strach i radość.
Piękne dekoracje przygotowały pani Mariola Lęcznar i pani Renata Puszkarewicz. Za kostiumy, charakteryzację i dźwięk odpowiadała pani Katarzyna Sobek, a reżyserem, choreografem i głównym pomysłodawcą była pani Joanna Poradowska. Gratulujemy świetnego występu i czekamy na kolejną przygodę z teatrem.
Spotkania z Rodzicami - wywiadówka szkolna
W dniu 18.05.2023 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie nauczycieli z rodzicami uczniów (wywiadówka szkolna).
Porządek spotkania:
- godz. 17.30 - spotkanie z rodzicami uczniów klas I - III,
- godz. 18.00 - spotkanie z rodzicami uczniów klas IV - VIII,
Ze względu na wycieczkę klasową w dniu 18.05, spotkania z wychowawcami klas VI i VII odbędą się w innym terminie.
PRZYDZIAŁ SAL DLA KLAS I-III
1a - sala 18 - Justyna Wyczarska
1b - sala 17 - Magdalena Piekarz
2a - sala 19 - Ewa Pilch
3a - sala 13 - Ewa Sowa
3b - sala 20 - Monika Mach
klasy 4-8:
4a - sala 37 - Zofia Buk
4b - sala 30 - Agnieszka Mucha
5a - sala 34 - Agnieszka Iwanko
5b - sala 22 - Dariusz Tajchman
8a - sala 32 - Lucyna Kiernicka
8b - sala 27 - Alicja Jakielaszek
8c - sala 26 - Jolanta Szura
8d - sala 15 - Alicja Kuźniar
Serdecznie zapraszamy
Srebro dla reprezentacji dziewcząt i chłopców klas III i IV SP w Kosinie w trójboju lekkoatletycznym na szczeblu gminnym
- 5
W dniu 13 maja 2023r. (sobota) odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców klas 3 i 4 szkół podstawowych Gminy Łańcut. Rozgrywki przeprowadzone zostały na obiektach LA Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Białobrzegach a do rywalizacji sportowej przystąpiło w kategorii dziewcząt i chłopców trzy szkoły: SP Albigowa, SP Kosina, SP Sonina.
W ramach rywalizacji sportowej dziewczynki i chłopcy zmagali się ze sobą w 3 konkurencjach lekkoatletycznych w dwóch oddzielnych grupach:
- Bieg 60 m na czas ze startu niskiego;
- Skok w dal z rozbiegu;
- Rzut piłeczka palantową 150g.
Szkołę Podstawową w Kosinie reprezentowało 5 dziewcząt w składzie:
- Bujak Klara kl. 4a
- Peszek Amelia kl. 4a
- Szczepańska Laura kl. 4a
- Korzeniowska Urszula kl. 4b
- Młynek Julia kl. 4b
Reprezentację chłopców stanowiło natomiast 6 uczniów klas 3 i 4 Szkoły Podstawowej w Kosinie w składzie:
- Cisek Gabriel kl. 3b
- Słupek Hubert kl. 3b
- Pelc Michał kl. 3a
- Uchman Szymon kl. 3a
- Noga Michał kl. 4b
- Porębny Alan kl. 4b.
Nasze dzieci wykazały się charakterem i wolą walki w rywalizacji szczególnie z zespołem SP Albigowa.
W klasyfikacji końcowej zawodów reprezentacja dziewcząt SP w Kosinie zajęła II miejsce( 346 pkt.) podobnie - II miejsce dla reprezentacji chłopców SP w Kosinie ( 246 pkt.)
Nauczycielem przygotowującym dziewczęta i chłopców do rywalizacji sportowej a jednocześnie opiekunem była pani Agnieszka Gut.
Złoty medal dla reprezentacji chłopców klas 7 - 8 Szkoły Podstawowej w Kosinie w rozgrywkach piłki nożnej na szczeblu gminnym
- 13
W dniu 10 maja 2023r. w Zespole Szkół w Kosinie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w piłce nożnej chłopców klas 7-8 szkół Gminy Łańcut. Do rozgrywek tych zgłosiło się aż 7 szkół:
- SP Cierpisz
- SP Głuchów
- SP Handzlówka
- SP Kosina
- SP Kraczkowa
- SP Sonina
- SP Wysoka.
Rozgrywki przeprowadzone zostały w systemie pucharowym w dwóch grupach:
Grupa A – Cierpisz, Handzlówka, Kraczkowa i Wysoka
Grupa B – Głuchów, Kosina, Sonina
Naszą szkołę reprezentowało 8 chłopców w składzie:
- Golba Patryk kl.7a
- Szczepański Dawid kl. 7a
- Szczepański Paweł kl. 7a
- Szczepański Mateusz kl. 8a
- Cisek Alex kl. 8b
- Rosół Mateusz kl. 8b
- Preis Szymon kl. 8c
- Tomaszek Eryk kl. 8c.
Wyniki poszczególnych spotkań naszego zespołu przedstawiają się następująco:
Mecze w grupie:
I mecz SP Kosina - SP Głuchów wynik 6 : 0 wygrana dla Kosiny
II mecz SP Kosina – SP Sonina wynik 6 : 0 wygrana dla Kosiny
Półfinał II
mecz SP Kosina – SP Cierpisz wynik 1 : 0 wygrana dla Kosiny
Finał
Mecz SP Kosina – SP Handzlówka wynik 4 : 0 wygrana dla Kosiny
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce dla reprezentacji chłopców SP w Kosinie
II miejsce dla reprezentacji chłopców SP w Handzlówce
III miejsce dla reprezentacji chłopców SP w Cierpiszu
IV miejsce dla reprezentacji chłopców SP w Soninie
V miejsce dla reprezentacji chłopców SP w Kraczkowej
VI miejsce dla reprezentacji chłopców SP w Głuchowie
VII miejsce dla reprezentacji chłopców SP w Wysokiej
Dodatkowo indywidualne wyróżnienie - Tytuł „Najlepszego zawodnika turniejuˮ dla ucznia kl. 8c SP w Kosinie Szymona Preisa. Uczeń wykazał się nienaganna postawą sportową oraz największymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi w grze, zdobywając łącznie 8 bramek w całym turnieju. Szymon otrzymał indywidualnie dyplom, medal i statuetkę.
Opiekunami zawodów byli nauczyciele w-f : pan Marek Słysz i pani Agnieszka Gut.
Zwycięstwo w XIX Powiatowym Konkursie Biologiczno-Ekologicznym
W dniu 24.04 2023 r. uczniowie kl. VIII a Michał Kordas, Amelia Pelc oraz Antoni Machniak, wzięli udział XIX Powiatowym Konkursie Biologiczno-Ekologicznym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie.
Zmagali się oni z wiedzą w zakresie biotechnologii, genetyki molekularnej, genetyki klasycznej i ekologii.
Chłopcy zdobyli najwyższe laury: Michał Kordas - I miejsce i Antoni Machniak - II miejsce. Przygotowania do konkursu odbywały się pod kierunkiem pani Haliny Baran.
Ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności