Dnia 23.03.2023r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej. Rok 2023 został ogłoszony rokiem naszej noblistki. W związku z tym uczestnicy konkursu, uczniowie klas 5-8 wybrali i prezentowali wiersze poetki. Dużą popularnością cieszyły się " Kot w pustym mieszkaniu", "Chmury", " Mapa". Wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.
Konkurs Pięknego Czytania poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej
- 29
Wywiadówka 23.03.2023
W dniu 23.03.2023 r.(czwartek) odbędzie się spotkanie nauczycieli z rodzicami uczniów (wywiadówka szkolna).
Porządek spotkania z wychowawcami:
- godz. 17.30 - spotkanie z rodzicami uczniów klas I - III,
- godz. 18.00 - spotkanie z rodzicami uczniów klas IV - VI,
- godz. 18.30 - spotkanie z rodzicami uczniów klas VII - VIII.
Przydział sal:
klasy 1-3
1a - sala 23 - Justyna Wyczarska
1b - sala 17 - Magdalena Piekarz
2a - sala 19 - Ewa Pilch
2b - sala 16 - Joanna Poradowska
3a - sala 13 - Ewa Sowa
3b - sala 20 - Monika Mach
klasy 4-8:
4a - sala 37 - Zofia Buk
4b - sala 30 - Agnieszka Mucha
5a - sala 34 - Agnieszka Iwanko
5b - sala 22 - Dariusz Tajchman
6a - sala 29 - Agata Nosek
6b - sala 35 - Katarzyna Bielak
7a - sala 31 - Agnieszka Gut
8a - sala 32 - Lucyna Kiernicka
8b - sala 27 - Alicja Jakielaszek
8c - sala 26 - Jolanta Szura
8d - sala 15 - Alicja Kuźniar
Pozostali nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim.
Sukcesy uczniów z Kosiny w III Gminnym Interdyscyplinarnym Konkursie „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna – Pamiętamy”
- 9
9 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Gminnym Interdyscyplinarnym Konkursie „Armio Wyklęta, Armio Niezłomna – Pamiętamy”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Jana Bosko w Wysokiej. Konkurs swoim patronatem objęli Wójt Gminy Łańcut oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Konkurs zorganizowany został dla uczniów szkół z terenu Gminy Łańcut, a jego głównym celem było zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o walce antykomunistycznego podziemia w latach 1945–1956.
Kategorie tegorocznej edycji to: spot promujący Żołnierzy Niezłomnych, lapbook i konkurs wiedzy.
W drużynowym turnieju wiedzy naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Wiktoria Markowicz kl. 8d, Emilia Kozłowska kl. 8c i Antoni Rosół kl. 8a. Konkurs wiedzy składał się z czerech części. W pierwszej turze uczniowie musieli wskazać jedną spośród podanych odpowiedzi, w drugiej musieli odpowiedzieć na dwa wylosowane pytania, w części trzeciej odpowiadali na pytania przygotowane wcześniej przez pozostałe drużyny zaś w czwartej musieli zmierzyć się z pytaniami eksperta z Instytutu Pamięci Narodowej dr. Mirosława Surdeja. Drużyna z Kosiny była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce.
Sukcesy odnieśli nasi uczniowie również w pozostałych kategoriach.
W kategorii lapbook:
- II miejsce zajął Szymon Golak, kl. 5a
- wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Kędziora, kl. 5a oraz Julia Sobolewska kl. 7a
W kategorii spot reklamowy:
- II miejsce zajął Kamil Karczmarz, kl.8a
Zwycięzcom gratulujemy !
.
Dzień postaci z bajek
- 24
W dniu 10 marca w naszej szkole odbył się kolejny dzień tematyczny zorganizowany przez Samorząd Szkolny „Dzień postaci z bajek”. Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością. Na szkolnym korytarzu można było spotkać m. in: postacie z Gwiezdnych Wojen, Harego Pottera, Boba- Budowniczego, Psi Patrol, Britany, Atomówki, Pszczółkę Maję, Czerwonego Kapturka czy Toy Story oraz wiele innych. Dziękujemy wszystkim za fajną zabawę i ciekawe pomysły.
Prelekcja pana doktora Jacka Magdonia
- 3
Dnia 10.03.2023r, w ramach obchodów Dnia Patrona, klasy V-VIII wzięły udział w prelekcji z panem doktorem Jackiem Magdoniem - historykiem, pracownikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oraz autorem publikacji "Bohaterowie Niepodległej - Leopold Lis-Kula". Spotkanie to miało na celu przybliżenie uczniom postaci Patrona naszej szkoły - bohatera polskiej drogi do niepodległości. Zaproszony przez nas gość, w niezwykle ciekawy sposób przedstawił historię życia najmłodszego pułkownika Wojska Polskiego, legionisty i żołnierza Polskiej Organizacji Wojskowej. Dodatkowym atutem wystąpienia, była prezentacja licznych zdjęć zwiazanych z Leopoldem Lisem-Kulą oraz miejscami, które były bliskie naszemu Patronowi.
Festiwal Piosenki Patriotycznej
7 marca z okazji rocznicy śmierci Leopolda Lisa- Kuli został zorganizowany po raz pierwszy w naszej szkole Festiwal Piosenki Patriotycznej. Chcieliśmy w ten sposób uczcić pamięć naszego patrona, który był żołnierzem i zginął jak żołnierz w wieku zaledwie 22 lat. A że piosenka od wieków towarzyszy żołnierzom, postanowiliśmy świętować dzisiejszą rocznicę z pieśnią na ustach. W naszym kraju powstało wiele pięknych utworów o tematyce żołnierskiej. Niektóre przypomnieli uczestnicy festiwalu. Pojawiły się utwory, których historia sięga ubiegłych stuleci, ale i te współczesne. Piosenki te przypomniało nam 14 uczestników festiwalu. Jury, po uważnym wysłuchaniu wszystkich interpretacji, przyznało główną nagrodę Kamilowi Karczmarzowi z klasy 8a. Także publiczność, zgromadzona w sali, mogła w formie internetowej oddać głos na swojego faworyta. Okazało się, że ich wybór pokrywa się z werdyktem jury. Tym samym Kamil otrzymał zarówno nagrodę główną, jak i nagrodę publiczności. Gratulacje dla zwycięzcy i dla wszystkich uczestników festiwalu, którzy pięknie zaprezentowali swoje zdolności wokalne.
Należy dodać, że koncert uświetniły dwa szczególne występy, na początek Antoni Rosół, uczeń naszej szkoły, a także Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie zagrał na akordeonie melodię ,, Ostatni mazur”, która pochodzi z czasów powstania styczniowego. Natomiast na finał wystąpiła pani Agnieszka Tomaszek, ucząca muzyki, z piękna piosenką do słów Ernesta Brylla i muzyką Włodzimierza Korcza „Polskie skrzydła”.
Całość przygotowały Panie: Zofia Grad i Lucyna Kiernicka, dekorację Anna Litwińska, a uczniów swą wiedzą i doświadczeniem muzyczno – wokalnym wspierała w przygotowaniach do występu Agnieszka Tomaszek.
Na zakończenie uroczystości Dyrekcja szkoły i przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą naszego patrona.
Rocznica śmierci Leopolda Lisa - Kuli
W dniu 6 marca przedstawiciele uczniów i nauczycieli uczestniczyli w wojewódzkich obchodach z okazji 104 rocznicy bohaterskiej śmierci patrona naszej szkoły płk. Leopolda Lisa- Kuli. Ks. biskup Kazimierz Górny odprawił Mszę św. w kościele farnym w Rzeszowie. Podczas Eucharystii odbyło się przyrzeczenie „Orląt” z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli, Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Delegacja uczniów i nauczycieli złożyła wieniec kwiatów pod pomnikiem płk. Leopolda Lisa - Kuli.
37 marca obchodziliśmy szkolną uroczystość, poświęconą pamięci naszego patrona. Odbył się pierwszy Festiwal Piosenki Żołnierskiej przygotowany przez panie: Lucynę Kiernicką, Zofię Grad i Agnieszkę Tomaszek. Uczniowie wykonali utwory patriotyczne i żołnierskie nawiązujące do czasów wojennych. Społeczność szkolna złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Bohatera z Kosiny.
Pierwszy Festiwal Piosenki Patriotycznej
Nowa galeria Pierwszy Festiwal Piosenki Patriotycznej została dodana do albumu fotograficznego
73
Czyste lasy i potoki
Szkolny konkurs "Kartka dla Patrona"
- 15
Dnia 07.03.2023r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs "Kartka dla Patrona", zorganizowany z okazji uroczystych obchodów Święta Szkoły. W kategorii klas I-III, główną nagrodę zdobyła Maja Jarosz (kl.2a ). Na drugim miejscu uplasowała się Marlena Mach (kl.3b), a na trzecim - Antonina Markowicz (kl.2a). Dodatkowo jury wyróżniło prace: Emilii Uchman (kl2a.) i Andżeliki Machniak (kl.2a). W kategorii klas IV-VIII, zaszczytne pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Kędziora (kl. 5a). Nagrodę zdobyli również: Gabriela Bester (kl. 5a) za zajęcie drugiego miejsca, oraz Michał Nykiel (kl. 6a), któremu przyznano trzecie miejsce. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Maja Markowicz (kl. 5a). Zwycięzcom gratulujemy!!! “ Konkurs organizowały Panie Anna Czachur i Agnieszka Kluz.
VI Szkolny Turniej Warcabowy klas I – III
- 13
27 lutego rozpoczął się w naszej szkole VI Szkolny Turniej Warcabowy klas I – III. Do rozgrywek zgłosiło się 58 uczestników. Pani Dyrektor Edyta Baran serdecznie powitała wszystkich warcabistów i życzyła im powodzenia w rozgrywkach. Następnie pod nadzorem Pani Dyrektor odbyło się losowanie par zawodników, czemu towarzyszyły ogromne emocje. Wyłonione pary przystąpiły do ekscytującej rywalizacji. Zwycięzcy zakwalifikowali się do drugiego etapu, który odbędzie się w marcu. Organizatorkami turnieju są panie: Ewa Pilch i Joanna Poradowska.
Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Śladami twórczości Agnieszki Frączek i Doroty Gellner”.
- 20
W czwartek 23 lutego odbyło się wręczenie nagród za udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim ,,Śladami twórczości Agnieszki Frączek i Doroty Gellner”.
I miejsce: Emilia Zielińska kl.3a, Emilia Filip kl.4a, Emilia Łuksik kl.3a
II miejsce: Hanna Szczepańska kl.2b, Lena Stupak kl.3a, Zuzanna Machniak 2b
III miejsce: Anna Trzeciak kl.2b, Marlena Mach kl.3a, Eliza Świeca kl.1a
Wyróżnienia: Rafał Urban kl.1a, Martyna Malita kl.1b, Andżelika Machniak kl.2a,
Magdalena Uchman kl.2b, Michalina Szczepańska kl.3b, Dominika Sobolewska kl.4a, Julia Młynek kl.4b
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
- 12
21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o konieczności troski o język ojczysty. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Polski na medal”. Uroczystość rozpoczęła krótka scenka teatralna, która uświadomiła zebranym, że język ojczysty jest naszym skarbem, o który musimy dbać.
W części konkursowej drużyny reprezentujące klasy od 4 do 7 zmagały się z zadaniami, sprawdzającymi znajomość polszczyzny. Dotyczyły one wiedzy o częściach mowy, ortografii, słownictwie, przysłowiach. Dla uczniów zebranych na widowni przygotowane były zadania, w których mogli sprawdzić giętkość języków, wypowiadając łamańce językowe lub podać przysłowie zawierające wylosowane słowo.
Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja klasy 7a, miejsce drugie zajęli uczniowie z klasy 5a, natomiast trzecie uczniowie z klasy 5b.
Obchody Dnia Języka Ojczystego przygotowały nauczycielki języka polskiego: pani Lucyna Kiernicka, pani Katarzyna Bielak oraz pani Anna Czachur
Szkolny konkurs "Mitologiczne szranki"
Dnia 21.02.2023 został rozstrzygnięty konkurs szkolny "Mitologiczne szranki", którego celem jest popularyzacja i poszerzenie wiedzy dotyczącej mitologii. Uczniowie klas piątych, rywalizując w dwuosobowych drużynach, musieli się wykazać nie tylko znajomością mitów, ale również związków frazeologicznych o mitologicznym rodowodzie. Najlepsze w tym starciu, okazały się uczennice klasy 5a - Julia Łuksik i Wiktoria Kędziora (I miejsce). Na podium znalazły się także drużyny w składzie: Maja Markowicz i Gabriela Wojtyna (II miejsce) oraz Tobiasz Bester i Krzysztof Pikor (III miejsce). Zwycięzcom gratulujemy!!! Organizatorem konkursu była pani Anna Czachur.
Rekrutacja 2023/2024
Dyrekcja Zespołu Szkół w Kosinie informuje, że w dniach
- od 13 lutego do 20 lutego sekretariacie szkoły oraz w przedszkolu, przyjmowane będą Deklaracje kontynuowania wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024.
- Przedszkole_karta_kontynuacji_23-24(1).pdf
- Przedszkole_karta_kontynuacji_23-24.docx
- od 21 lutego do 10 marca będą przyjmowane wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola/zerówki wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków przez kandydata.
- Karta_zgloszenia_dziecka_do_przedszkola_2023-2024.pdf
- Karta_zgloszenia_dziecka_do_przedszkola_2023-2024.docx
- od 01 marca do 17 marca przyjmowane będą wnioski o przyjęcie dziecka do klasy 1 w roku szkolnym 2023/2024
- Wniosek_zgloszenia_do_klasy_1_Szkoly_Podstawowej.pdf
- Wniosek_zgloszenia_do_klasy_1_Szkoly_Podstawowej.docx
Gminne Igrzyska w mini piłce siatkowej dziewcząt klas 4 – 6
- 5
W dniu 18.02.2023r. w Szkole Podstawowej w Głuchowie odbyły się gminne zawody dziewcząt klas IV -VI szkół podstawowych Gminy Łańcut w mini piłce siatkowej. W kategorii dziewcząt wzięło udział 4 szkoły naszej gminy:
- Szkoła Podstawowa w Albigowej;
- Szkoła Podstawowa w Głuchowie;
- Szkoła Podstawowa w Kosinie;
- Szkoła Podstawowa w Soninie.
Naszą szkołę reprezentowało 8 dziewcząt klas VI a i VI b w składzie:
- Jędrzejak Karolina kl. 6a
- Ryznar Antonina kl. 6a
- Rzeka Daria kl. 6a
- Tomaszek Maja kl. 6a
- Bielak Lena kl. 6b
- Machniak Julia kl. 6b
- Olechowska Amelia kl.6b
- Szczepańska Emilia kl. 6b
W klasyfikacji końcowej IV miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt SP w Kosinie
Dodatkowo grupowe wyróżnienie – Nagroda Fair Play turnieju mini piłki siatkowej dla dziewcząt SP w Kosinie za wolę walki i nienaganna postawę sportową. Uczennice otrzymały dyplom, medal i statuetkę dla całej drużyny.
Do rozgrywek przygotowała dziewczęta i pełniła funkcję opiekuna P. Agnieszka Gut.
Złoto dla reprezentacji dziewcząt klas IV - VI Szkoły Podstawowej w Kosinie w rozgrywkach mini piłki ręcznej na szczeblu powiatowym
- 2
W dniu 14.02.2023r. w Zespole Szkół w Kosinie odbyły się zawody powiatowe dziewcząt klas IV-VI szkół podstawowych w mini piłce ręcznej. W kategorii dziewcząt wzięły udział 3 szkoły Powiatu Łańcuckiego:
- Mistrz Miasta Łańcuta – SP nr 2 w Łańcucie;
- Mistrz Gminy Łańcut – SP Kosina;
- Mistrz Gminy Czarna – SP Dąbrówki
Rozgrywki przeprowadzone zostały w systemie „każdy z każdymˮ w meczach 2 x 8 minut. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zdobyła złoty medal po zaciętym pojedynku z uczennicami Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach. Pierwszą połowę spotkania nasze uczennice kończyły z niekorzystnym wynikiem 5: 4 dla Dąbrówek, jednak w drugiej połowie dwie liderki drużyny z Kosiny: Natalia Pieniążek i Aleksandra Gurak poprawiły skuteczność rzutów i ostatecznie 1 punktem pokonały drużynę przeciwną.
Naszą szkołę reprezentowało 11 dziewcząt klas IV - VI w składzie:
- Pieniążek Natalia kl. VI a
- Ryznar Antonina kl. VI a
- Rzepka Daria kl. VI a
- Tomaszek Maja kl. VI a
- Bielak Lena kl. VI b
- Gurak Aleksandra kl. VI b
- Machniak Julia kl. VI b
- Olechowska Amelia kl. VI b
- Szczepańska Emilia kl. VI b
- Filip Emilia kl. IV a
- Młynek Julia kl. IVb
Reprezentacja dziewcząt SP w Kosinie otrzymała dyplom i puchar za zdobycie pierwszego miejsca w rozgrywkach mini piłki ręcznej na szczeblu powiatowym. Uczennice awansowały jednocześnie do rozgrywek na szczeblu rejonowym. Nauczycielem przygotowującym uczennice do zawodów i opiekunem była pani Agnieszka Gut. Gratulacje!!!
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-4
- 38
W dniu 16.02.2023r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-4. Dzieci wyrecytowały wiersze Agnieszki Frączek i Doroty Gellner. Wielu uczniow przygotowało ciekawe rekwizyty i pomysłowe stroje. Komisja była mile zaskoczona poziomem prezentacji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w najbliższy czwartek na lekcji 2 w bibliotece szkolnej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie
.
Archiwum Aktualności